KONST / Litografier / Färglitografi 9076168
nr 907 6168
Stig Jonzon
(1913-1987), Sverige
Färglitografi, Stig Jonzon (1913-1987), Stockholmsmotiv, 321/440, signerad, motivet: 48x38
Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
måndag 25 augusti 2014
kl 20:36:58
100 kr
150 kr
300 kr
250 kr
Stig Jonzon
Läs mer om Stig Jonzon